kolmapäev, 21. jaanuar 2015

Kotka ja Savisaar andsid allkirja Võsu postkontori sulgemise vastu

Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea, kes elab Võsu naaberkülas ning Lääne-Virumaalt pärit Riigikogu liige Siret Kotka andsid allkirja Võsu postkontori sulgemise vastu.

Riigikogu liige Siret Kotka on uhke selle üle, et Võsu rahvas niivõrd südikalt oma külla ja valda postkontori allesjäämise nimel võitlesid kogudes kokku lausa ligi 700 allkirja. „Kahjuks on kindel, et saavutasime ajutise võidu, kuna Eesti Posti nime kandnud riigiettevõte ei taha enne valimisi negatiivset tähelepanu, mistõttu anti meile hetkeline loobumisvõit. Pole kahtlustki, et nad tulevad tagasi ja üritavad uuesti Võsu postkontorit sulgeda,“ selgitas Kotka. „Meenutagem, et kui Keskerakond oli riigis võimul 2005–2007, siis Edgar Savisaar avas postkontoreid, mitte ei sulgenud neid. On kahetsusväärne, et viimaste aastate Reformierakonna valitsuste poliitika on olnud postkontoreid, apteeke ja koolimaju üksteise järel kinni panna suretades seeläbi maaelu.“

Võsu postkontor on viimane, mis Vihula valda on veel alles jäetud. Kõik teised on juba ammu kinni pandud. Mullu jõulukuul jõudis Vihula valla elanikeni kurb teave, et ka Võsu postkontor on plaanis sulgeda. Rahvas oli sellisele plaanile kindlalt vastu. Kohaliku aktivisti Maire Muruvee algatusel koguti kogunisti 680 allkirja Võsu postkontori sulgemise vastu. Kogutud allkirjad saadeti nii peaministrile kui riigiettevõtte Omniva (varem Eesti Posti) juhtkonnale.

Võsu postkontori sulgemise vastu andsid allkirja ka Hundisilma talu peremees Edgar Savisaar ja Riigikogu liige Siret Kotka.
 

Kommentaare ei ole: