esmaspäev, 1. august 2011

Täna küsib Jüri Ratas nõu IRLilt, homme juba Reformierakonnalt?

Keskerakonna esimehe kohta endale ihaldav Jüri Ratas kirjutab oma valimisplatvormis järgmist: „Oma programmiliste eesmärkide saavutamisel on olulisel kohal võimalikult laiapõhjaline koostöö teiste erakondadega, sealhulgas koalitsioonierakondadega. Seda kahjuks ei ole meie erakond suutnud piisavalt teha.“

Mõni päev tagasi saime siis teada, mida Jüri Ratas selle „koostöö“ all tegelikult silmas peab. 29. juuli Delfist loeme, et endine Res Publica juhtfiguur ja IRLi peasekretär aitab Jüri Ratasel Keskerakonna trooni vallutada. Kui varasemad kandidaadid on saanud hakkama ikka oma jõududega, siis Jüri Ratas ei löö risti ette, et lüüa kampa IRLiga, et Keskerakond üle võtta. Minu ja ka paljude teiste erakonna tuleviku pärast muret tundvate liikmete jaoks on ohumärgiks, et Res Publica üks asutajaist Ott Lumi annab Keskerakonna liidriks pürgivale Jüri Ratasele nõu. Muide, seda ei varja ka asjaomased ise. Delfi jätkab: „Ratasele telefonitsi esitatud küsimusele, kas esimehe kandidaat kasutab valimiste eel nõuandjana üht Res Publica partei asutajat, hilisemat erakonna peasekretäri Ott Lumit, vastas ta palvega edastada küsimused kirjalikult. „See on minu jaoks nii ootamatu, ma ei oska praegu isegi seoseid leida,” sõnas ta. Hljem tunnistas Ratas siiski, et Lumi on talle tõesti viimasel ajal päris mitmes küsimuses nõu andnud.“

Huvitav on asjaolu, et tuntud IRLlased avaldavad Jüri Ratasele meedia vahendusel järgemööda kiitust ja tunnustust. Kas siis tõesti arvab Jüri ja tema meeskond, et IRLlased valiksid endale esimehe, keda toetaks Keskerakond? Miks peaksid siis keskerakondlased endale valima Jüri Ratase, kes oleks esimees, keda selgelt toetab IRL? Kas tõelised keskerakondlased tahaksid, et nende esimees oleks väljast poolt juhitud? Kontrollitud põliste konkurentide-vaenlaste, isamaaliitlaste-respublikaanide poolt.

On avalik saladus, et Ott Lumi jagab hüva nõu ka Kalle Laanetile, kellega on teda pealinna toidukohtades mõnusalt aega veetmas nähtud. Jüri Ratase poliitiline „ristiisa“ Ain Seppik saab nõuandeid Rain Rosimannuselt. Nende lemmikkohaks näikse olevat Gloria veinikelder, kus neid on ikka istumas ja jutustamas kohatud.

Mis mulje jätab aga erakonna esimees, kes käib vastaserakondadelt juhtnööre saamas? Täna küsib Jüri nõu IRLilt, aga homme juba Reformierakonnalt? See on kindlasti ohumärk. Keskerakond vajab tugevat juhti, kes ei käi konkurentide käest juhiseid küsimas, vaid kes toetub iseenda elu- ja töökogemusele. Oleks ju naiivne arvata, et Keskerakonna konkurendid annaksid kindlasti just õiget ja head nõu, kuna tahavad, et Keskerakond oleks neile järgmisteks valimisteks tugevaks vastaseks.

Nii siis ongi, et Keskerakonna ülevõtmisega tegelevad konkurendid IRList ja Reformierakonnast. Küsimus jääb: kas Jüri on tõesti nii sinisilmne ja naiivne ja ei taipa, et tegelikult on ta sõna otses mõttes Keskerakonda lõhkuvate jõudude tankist või on tegemist pahatahtlikkusega ja erakonna mahamüümise plaaniga, millega Jüri on end teadlikult sidunud.

Kommentaare ei ole: