teisipäev, 20. juuli 2010

Leping Elisaga = leping Saatanaga?

Möödunud aasta detsembris hakkasin Elisa kliendiks ja ühtlasi ostsin soodustelefoni, mille hind oli umbes 500 krooni. Liitumisel mulle soovitati ühineda ka paketiga 150, mis tähendab seda, et saan soodsalt helistada, kuid minimaalne arve on 150 krooni kuus. Kõik tundus olevat korras.
Varsti aga märkasin, et telefoniarved on suuremad kui 150 krooni ning pidasin Elisa klienditeeninduse operaatoriga nõu. Nad pakkusid mulle võtta pakett 200.

1. Pettumus
Jaanuaris tegi Elisa sisemisi tehnilisi töid, mistõttu ei saanud ma jaanuaris teada, kui palju on mu telefoniarve. Ka klienditeenindusse helistamisest ei toonud loodetud abi. Jaanuarikuu arve tuli alles veebruarikuu lõpus, mis tähendas seda, et märtsis pidin maksma kahe kuu arved korraga – nii jaanuari kui veebruari eest. Okei, mina leidsin selle raha. Aga mida pidid tegema inimesed, kellel ei ole võimalik kahe kuu arved korraga tasuda?

2. Pettumus
Maikuus sain aru, et pakett 200 on minu jaoks liiga palju ning ma ei kuluta seda enam ära. Mul oli liitumine ka ühe teise mobiilioperaatoriga. Aga siis tegid Elisa teenindajad mulle teatavaks, et kuna mul on soodustelefon, siis saan ainult paketti suuremaks muuta, mitte aga väiksemaks. Toodi näiteks, et see on väga tavaline toiming. Nii tegevat isegi EMT. Huvitav, kas tegemist on siis juba kartelli kokkuleppega?
Kujutage ette, saan paketti muuta ainult suuremaks, kuid mitte väiksemaks. Ma ei saa isegi taastada 2009. aasta detsembris liitutud paketti 150. See on ju pesuehtne klientide petmine.
Seejärel kinnitati mulle kaks korda Solarise Elisa esindusest ja korra ka Elisa klienditeenindusest, et kui ma lõpetan lepingu ennetähtaegselt, siis pean maksma trahvi 1000 krooni. Arvutasin ja leidsin, et pigem on majanduslikult mõttekam maksta see trahv kui jääda 2011. aasta kevadeni Elisa vangiks. Nii ma lõpetasingi lepingu, lootes, et nüüd olen sellest kohutavast firmast lõpuks ometi pääsenud. Elisal olid aga uued trikid valmis, nagu selgus hiljem.

3. Pettumus
Minu õnn oli üürike. 7. juulil vaatasin Elisa poolt saadetud arvet ja trahviks oli märgitud, mitte 1000 krooni, nagu algselt kinnitatud ja korduvalt lubatud, vaid juba koguni 2000 krooni. Tormasin koheselt Elisa esindusse selgitust nõudma. Seal arvati, et tegelikult peaks olema käsitlustasuks ehk trahviks siiski 1000 krooni ning teenindajad proovivad asja ära selgitada ning saadavad mulle uue arve. Kui te arvete, et keegi Elisa esindusest vabandas minu ees, et selline eksitus oli juhtunud, siis te eksite. Minu pettumus oli selleks ajaks ületanud juba igasuguse mõistuslikkuse piiri. Selle asemel, et minu ees vabandada, hakkas teenindaja Heigo mulle hoopis uusi pakette pakkuma, mis tundus mõnitusena ja küsis irooniliselt: „Kas telefon on ka hea?”.
Tänaseks ei ole ma veel uut arvet Elisalt saanud. Samas, ma üldse ei imestaks, Elisa sisemist korralagedust nähes ja kogedes, et pean olema valmis selleks, et nad unustavad selle 2000 kroonise arve tühistada ja suunavad selle tagatipuks veel ka inkassosse.

Head inimesed, kes te mõtlete minna Elisa kliendiks – mõelge enne sügavalt järele. Reklaam reklaamiks, kuid mulle tundub, et see firma on pigem koolitatud inimeste petmiseks ja klientide elu raskendamiseks. Kliendisõbralikkusest on Elisa puhul asi küll väga kaugel. Mina igatahes kunagi Elisa kliendiks enam ei hakka. Loodan, et mu leping Saatanga on lõppenud, kuid elame ja näeme...

1 kommentaar:

Jooksust ütles ...

1. see et 2kuu arve korraga maksta, pole ju probleem kui oskad oma rahadega ringi käia - eelmise kuu arvet ju ei maksnud ja see raha peaks alles olema.
Aga nõme muidugi, arusaadav.
2. EMT puhul saab küll paketti väiksemaks ka muuta, puhas vale, et ei saa.

Kokkuvõtteks:
Nii palju kui kuulnud olen ka teiste inimeste juttudest, siis Elisa kliendiks ei hakka mina küll kunagi. kes hakkab, peab ikka natike ... olema. :D
Tean, kuidas nad käivad oma pakkumistega ja ka sõna otseses mõttes valedega pinda. Üks inimene, kes nad pidevalt metsa saadab, on mu ema, kellele korduvalt helistatakse ja muudkui pakutakse "tasuta" pensokate paketti. Õnneks mul ema piisavalt tark, teadmaks, et tasuta asju tänapäeval pole ja selline pinda käimine ajab pigem just vastupidi käituma ja mitte liituma.
Hea, et nad mind pole tüüdanud.
Ise juba esimestest EMT aastatest emt klient olnud ja jään ka edaspidi! probleeme pole! :D:P